Live Football Streaming and Football Highlights - Football Goal TV
Albania Super league
2014-10-25 12:00:00 KS Kukesi - Flamurtari
2014-10-25 12:00:00 Skenderbeu Korca - Vllaznia Shkoder
2014-10-25 15:00:00 KF Laci - Apolonia Fier
2014-10-25 15:00:00 Partizani Tirana - KS Elbasani
2014-10-25 15:00:00 Teuta Durres - KF Tirana
Algeria Division 1
2014-10-25 13:00:00 CR Belouizdad - MC Alger
2014-10-25 13:00:00 CS Constantine - JS Saoura
2014-10-25 13:00:00 JS kabylie - ES Setif
2014-10-25 13:00:00 MC El Eulma - NA Hussein Dey
2014-10-25 13:00:00 MC Oran - ASO Chlef
2014-10-25 13:00:00 RC Arba - ASM Oran
2014-10-25 13:00:00 USM Libreville - USM Bel Abbes
2014-10-25 13:00:00 USM EL HARRACH - MO Bejaia
2014-10-25 14:00:00 RC Arba - JS Saoura
2014-10-25 14:00:00 USM EL HARRACH - ASO Chlef
2014-10-25 15:00:00 CR Belouizdad - MO Bejaia
2014-10-25 16:45:00 CS Constantine - USM Bel Abbes
2014-10-25 16:45:00 MC Oran - MC El Eulma
Algeria Division 2
2014-10-25 14:00:00 A Bou Saada - AS Khroub
2014-10-25 14:00:00 AB Merouana - CA Batna
2014-10-25 14:00:00 CA Bordj Bou Arreridj - USM Blida
2014-10-25 14:00:00 DRB Tadjenant - USMM Hadjout
2014-10-25 14:00:00 ESM Kolea - JSM Bejaia
2014-10-25 14:00:00 MC Saida - CRB Ain Fakroun
2014-10-25 14:00:00 OM Medea - RC Relizane
2014-10-25 14:00:00 US Chaouia - WA Tlemcen
Argentina Prim C Metropolitana
2014-10-25 14:00:00 Colegiales - CA Brown Adrogue
2014-10-25 18:30:00 Tristan Suarez - Deportivo Merlo
2014-10-25 18:30:00 Deportivo Armenio - Barracas Central
2014-10-25 19:00:00 Chacarita juniors - Almirante Brown
2014-10-25 19:00:00 Deportivo Moron - Comunicaciones BsAs
2014-10-25 22:05:00 CA Fenix Pilar - Club Atl. Estudiantes
Argentine Division 1
2014-10-25 18:00:00 Independiente - Club Atletico Tigre
2014-10-25 19:00:00 Velez Sarsfield - Banfield
2014-10-25 21:10:00 Newells Old Boys - Godoy Cruz Antonio Tomba
2014-10-25 23:30:00 Olimpo Bahia Blanca - Racing Club
Argentine Division 2
2014-10-25 01:00:00 Atletico Tucuman 1 - 0 Independiente Rivadavia
2014-10-25 23:00:00 Santamarina Tandil - All Boys
2014-10-25 23:10:00 Argentinos juniors - Nueva Chicago
Armenia Premier League
2014-10-25 10:40:00 Banants - MIKA Ashtarak
2014-10-25 12:10:00 Ararat Yerevan - Ulisses FC
Asia Champions League Cup
2014-10-25 08:30:00 Western Sydney - Al Hilal
Australia League A
2014-10-25 08:30:00 Melbourne Victory - Melbourne City
Australia National Youth League
2014-10-25 04:00:00 Australian Institute Of Sport (Youth) - Central Coast Mariners (Youth)
2014-10-25 06:00:00 Newcastle Jets FC (Youth) - Sydney FC (Youth)
2014-10-25 07:00:00 Brisbane Roar (Youth) - Adelaide United FC (Youth)
Australia Womens A-League
2014-10-25 02:00:00 Newcastle Jets (w) 4 - 1 Brisbane Roar (w)
2014-10-25 04:05:00 Adelaide United (w) - Perth Glory (w)
2014-10-25 05:45:00 Melbourne Victory (w) - Canberra United (w)
Austrian Bundesliga
2014-10-25 14:00:00 Sturm Graz - Rapid Wien
2014-10-25 16:30:00 Trenkwalder Admira Wacker - SV Ried
2014-10-25 16:30:00 Austria Wien - FC Magna Wiener Neustadt
2014-10-25 16:30:00 Wolfsberger AC - Rheindorf Altach
Austrian Regionalliga Mitte
2014-10-25 17:00:00 Lafnitz - Wolfsberger AC Amateure
Austrian Regionalliga West
2014-10-25 13:00:00 Viessmann SC Hard - SV Austria Salzburg
2014-10-25 13:30:00 Rheindorf Altach B - TSV Neumarkt
2014-10-25 13:30:00 USC Eugendorf - FC Wacker Innsbruck Amateure
2014-10-25 14:00:00 FC Dornbirn 1913 - WSG Wattens
2014-10-25 14:00:00 SC Schwaz - FC Bizau
2014-10-25 14:00:00 FC Dornbirn 1913 - WSG Wattens
2014-10-25 15:15:00 FC Pinzgau Saalfelden - FC Hochst
Bahrain Division 2
2014-10-25 15:00:00 Isa Town - Al-Ittihad(BHR)
2014-10-25 15:00:00 Qalali - Al-Ahli(BHR)
2014-10-25 15:00:00 Al-Ittifaq - Sitra
2014-10-25 15:00:00 Al-Tadhmon - Al-Najma
Belarus Pershaya Liga
2014-10-25 11:00:00 Gomelzheldortrans - FK Minsk B
2014-10-25 11:00:00 FK Lida - Granit Mikashevichi
2014-10-25 11:00:00 Vedrich 97 Rechitsa - Khimik Svetlogorsk
2014-10-25 11:00:00 FK Vigvam Smolevichy - FK Isloch Minsk
2014-10-25 12:00:00 Volna Pinsk - Kommunalnik Slonim
2014-10-25 12:00:00 FK Gorodeya - Byaroza 2010
2014-10-25 12:00:00 Slavia Mozyr - Smorgon FC
2014-10-25 15:00:00 FK Vitebsk - FK Zorka-BDU Minsk
Belarus Premier League
2014-10-25 11:00:00 FC Belshina Babruisk - FC Torpedo Minsk
2014-10-25 11:00:00 Dinamo Brest - Slutsksakhar Slutsk
2014-10-25 13:00:00 FC Torpedo Zhodino - BATE Borisov
Belgian Jupiler League
2014-10-25 15:59:00 Red Star Waasland - Racing Genk
2014-10-25 18:00:00 Charleroi - Oostende
2014-10-25 18:00:00 Westerlo - Kortrijk
2014-10-25 18:00:00 Zulte-Waregem - Cercle Brugge
Belgium - 2e Klasse
2014-10-25 15:59:00 Excelsior Virton - Eendracht Aalst
2014-10-25 18:00:00 KVSK Lommel - K.RC.Mechelen
2014-10-25 18:00:00 ASV Geel - Dessel Sport
2014-10-25 18:00:00 KSK Heist - KAS Eupen
2014-10-25 18:00:00 Seraing - Tubize
2014-10-25 18:00:00 Patro Eisden - Sint-Truidense
Belgium Third Division Group A
2014-10-25 17:30:00 Torhout - Oudenaarde
2014-10-25 17:30:00 RFC Tournai - KMSK Deinze
2014-10-25 18:00:00 Gent Zeehaven - KSV Temse
2014-10-25 18:00:00 Eendracht Zele - FCV Dender EH
2014-10-25 18:00:00 FC Gullegem - Sint-Eloois-Winkel
2014-10-25 18:00:00 VV Coxyde - Geants Athois
2014-10-25 18:00:00 Olsa Brakel - Bornem
2014-10-25 18:00:00 Vigor Wuitens Hamme - Izegem
2014-10-25 18:00:00 Londerzeel SK - Rupel Boom
Belgium Third Division Group B
2014-10-25 17:00:00 Diegem Sport - Tienen
2014-10-25 18:00:00 Ciney - Grimbergen
2014-10-25 18:00:00 La Louviere Centre - Verviers
2014-10-25 18:00:00 KV Turnhout - KFC Oosterzonen
2014-10-25 18:00:00 Kermt Hasselt - Hoogstraten VV
Belgium Women 1st National
2014-10-25 14:00:00 WD Lierse SK II (w) - Kontich FC (w)
2014-10-25 14:00:00 Oud Heverlee Leuven II (w) - Zonhoven (W)
2014-10-25 14:00:00 KVK Tienen (w) - KSK Heist (w)
2014-10-25 14:00:00 Massenhoven VC Women's - Eendracht Aalst (W)
2014-10-25 14:00:00 SG-Tertre-Hautrage Women's - Zulte Waregem VV (w)
2014-10-25 14:00:00 Tongeren Women's - White Star Bruxelles (W)
2014-10-25 14:00:00 Standard Liege B (W) - Anderlecht II (w)
Bosnia Premijer Liga
2014-10-25 12:30:00 Drina Zvornik - Zvijezda Gradacac
2014-10-25 12:30:00 FK Velez Mostar - Vitez
2014-10-25 12:30:00 Sarajevo - Radnik Bijeljina
2014-10-25 12:30:00 NK Travnik - HSK Zrinjski Mostar
2014-10-25 12:30:00 NK Celik - FK Slavija
2014-10-25 12:30:00 Olimpik Sarajevo - NK Siroki Brijeg
2014-10-25 15:00:00 Borac Banja Luka - Sloboda
2014-10-25 15:00:00 FK Mladost Velika Obarska - FK Zeljeznicar
BRA SPC
2014-10-25 18:00:00 Inter de Limeira - XV de Piracicaba
2014-10-25 20:00:00 Sao Bento - Botafogo SP
2014-10-25 20:30:00 CA Votuporanguense SP - Santo Andre
2014-10-25 21:00:00 Rio Branco(SP) - Independente SP
Brasileiro, Serie C
2014-10-25 18:00:00 Tupi Juiz de Fora MG - SC Paysandu Para
2014-10-25 19:00:00 CRB AL - Madureira
2014-10-25 21:00:00 Fortaleza - Macae
Brazil Serie A
2014-10-25 18:20:00 Fluminense RJ - Atletico Paranaense
2014-10-25 18:20:00 Palmeiras - Corinthians Paulista (SP)
2014-10-25 18:20:00 Figueirense - Cruzeiro (MG)
2014-10-25 20:30:00 Coritiba PR - Gremio (RS)
2014-10-25 20:30:00 Atletico Mineiro - Sport Club do Recife
2014-10-25 20:30:00 Vitoria BA - Criciuma
2014-10-25 20:30:00 Chapecoense SC - Santos
2014-10-25 23:00:00 Botafogo RJ - Flamengo
2014-10-25 23:00:00 Internacional RS - Bahia BA
Brazil Serie B
2014-10-25 18:20:00 Bragantino - Boa Esporte Clube
2014-10-25 18:20:00 Vasco da Gama - Ponte Preta
2014-10-25 19:20:00 Nautico Capibaribe - Atletico Clube Goianiense
2014-10-25 23:00:00 Luverdense - Oeste
2014-10-25 23:00:00 Vila Nova - Sampaio Correa
Bulgaria B PFG
2014-10-25 13:00:00 FC Sozopol - Botev Galabovo
2014-10-25 13:00:00 Pirin 2002 Razlog - Master Burgas
Bulgaria Premier
2014-10-25 13:00:00 Levski Sofia - CSKA Sofia
2014-10-25 15:00:00 Lokomotiv Plovdiv - Haskovo
2014-10-25 15:00:00 Beroe Stara Zagora - Litex Lovech
2014-10-25 15:59:00 Ludogorets Razgrad - Cherno More Varna
CAF WNC
2014-10-25 15:00:00 Cote D Ivoire (w) - South Africa (w)
2014-10-25 18:00:00 Nigeria (w) - Cameroon (w)
Chile Primera B
2014-10-25 18:30:00 Temuco - Iberia Los Angeles
2014-10-25 20:00:00 Deportes La Serena - CD Magallanes
2014-10-25 23:00:00 San Luis Quillota - Coquimbo Unido
Chinese Football League Divison 1
2014-10-25 06:00:00 Shenzhen FC - Huan Xiangtao
2014-10-25 06:00:00 Bei Li Gong - Qingdao Zhongneng
2014-10-25 06:00:00 Chongqing Lifan - Shenyang Zhongze
2014-10-25 06:00:00 Hebei Zhongji - Xinjiang Tianshan Leopard
2014-10-25 06:00:00 Tianjin SongJiang - Guangdong Sunraycave
2014-10-25 06:00:00 Qingdao Hainiu - Beijing BaXi
2014-10-25 06:00:00 Chengdu Tiancheng - Shijiazhuang YongChang FC
2014-10-25 06:00:00 Yanbian - Wuhan Zhongbo
Colombia Copa Premier
2014-10-25 20:00:00 Atletico Bucaramanga - Real Cartagena
2014-10-25 20:00:00 Deportivo Rionegro - Real Santander
2014-10-25 20:00:00 Barranquilla FC - Llaneros FC
2014-10-25 20:00:00 Cortulua - Valledupar FC
2014-10-25 20:00:00 Deportivo Pereira - Depor FC
2014-10-25 20:00:00 Union Magdalena - Universitario de Popayan
2014-10-25 20:00:00 America de Cali - Deportes Quindio
2014-10-25 20:00:00 Bogota FC - Cucuta
2014-10-25 20:00:00 Jaguares de Cordoba - Expreso Rojo
Costa Rica Primera Division
2014-10-25 21:00:00 Santos De Guapiles - Limon FC
Croatia 1.Division
2014-10-25 13:00:00 Istra 1961 Pula - Slaven Koprivnica
2014-10-25 17:00:00 Hajduk Split - NK Lokomotiva Zagreb
Cyprus 1 Division
2014-10-25 15:00:00 Doxa Katokopias - Omonia Nicosia FC
2014-10-25 15:00:00 Apollon Limassol FC - Ethnikos Achnas FC
2014-10-25 15:59:00 AEK Larnaca - AEL Limassol
Cyprus 2 Division
2014-10-25 12:30:00 ENAD Polis - EN Parekklisias
2014-10-25 12:30:00 Aris Limassol - EN Nikos Sokratis Erimis
2014-10-25 12:30:00 Anagennisi FC Deryneia - E.N.Paralimniou
2014-10-25 12:30:00 Omonia Aradippou - AE Zakakiou
2014-10-25 12:30:00 APEP Pitsilia - AEP Paphos
2014-10-25 12:30:00 Digenis Oroklini - Karmiotissa Polemidion
Czech Republic 2.Liga
2014-10-25 08:15:00 Pardubice - FK MAS Taborsko
2014-10-25 08:15:00 FK Banik Sokolov - Most Mus
2014-10-25 08:15:00 MFK Karvina - Opava
2014-10-25 12:30:00 Frydek-Mistek - SC Znojmo
2014-10-25 15:59:00 Tescoma Zlin - Sigma Olomouc
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2014-10-25 08:15:00 FK Chomutov - FC Pisek
2014-10-25 08:15:00 Loko Vltavin - SK Viktorie Jirny
2014-10-25 12:30:00 Domazlice - Novy Bydzov
2014-10-25 12:30:00 FK Kraluv Dvur - Chrudim
2014-10-25 12:30:00 SK Zapy - SK Prevysov
Czech Republic Gambrinus Liga
2014-10-25 15:00:00 Baumit Jablonec - Teplice
2014-10-25 15:00:00 Hradec Kralove - Dukla Prague
2014-10-25 15:00:00 Marila Pribram - Banik Ostrava
2014-10-25 18:15:00 Synot Slovacko - FC Viktoria Plzen
Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
2014-10-25 12:30:00 Orlova - Slovacko II
2014-10-25 12:30:00 Lisen - Vyskov
2014-10-25 12:30:00 HFK Trebic - SK Prostejov
Czech Republic U19 League
2014-10-25 09:00:00 Bohemians 1905 U19 - Teplice U19
2014-10-25 09:00:00 Hradec Kralove U19 - Jablonec U19
2014-10-25 09:00:00 Meteor Praha(U19) - Viktoria Plzen U19
2014-10-25 09:00:00 Sigma Olomouc U19 - Banik Ostrava U19
2014-10-25 11:00:00 Pardubice U19 - Slavia Praha U19
2014-10-25 12:00:00 Slovan Liberec U19 - Slovacko U19
2014-10-25 12:00:00 Tescoma Zlin U19 - Dynamo Ceske Budejovice U19
2014-10-25 12:30:00 Hlucin U19 - Mlada Boleslav U19
2014-10-25 12:30:00 Sparta Praha U19 - Opava U19
Danish U17
2014-10-25 11:00:00 Horsens U17 - Randers FC U17
2014-10-25 13:15:00 Brondby IFU17 - Silkeborg IF U17
2014-10-25 13:15:00 Nordsjaelland U17 - Midtjylland U17
2014-10-25 13:15:00 LYNGBY FODBOLD CLUB U17 - VejleU17
2014-10-25 14:15:00 FC Kobenhavn U17 - Herfolge KogeU17
2014-10-25 14:15:00 Esbjerg FB U17 - AGF Viby U17
Denmark - 2. Division East
2014-10-25 11:00:00 HIK Hellerup - Elite 3000 Helsingor
2014-10-25 13:00:00 BK Frem - Herlev IF
2014-10-25 13:00:00 Rishoj - Sollerod Vedbaek
Denmark - 2. Division West
2014-10-25 11:30:00 Kjellerup - FC Sydvest
2014-10-25 12:00:00 Brabrand - Blokhus FC
2014-10-25 13:00:00 Marienlyst - Skovbakken
2014-10-25 13:00:00 Naesby - Odder IGF
Denmark Superliga
2014-10-25 15:00:00 Sonderjyske - Midtjylland
Denmark Woman League Divison 2
2014-10-25 10:30:00 Sonderjyske (w) - Naesby BK (w)
2014-10-25 10:45:00 ASA Aarhus (w) - Varde (w)
2014-10-25 11:00:00 BK Rodovre (w) - FC Damso (w)
2014-10-25 11:00:00 Sundby BK (w) - Boldklubben 1913 (w)
2014-10-25 12:00:00 IF Skjold Birkerod (w) - Raklev (w)
2014-10-25 15:00:00 Vildbjerg SF (w) - Fortuna Svendborg Women's
Denmark Womans League
2014-10-25 12:00:00 Kolding B (w) - Fortuna Hjorring (w)
Denmark Youth U19
2014-10-25 11:00:00 LYNGBY FODBOLD CLUB U19 - Vejle U19
2014-10-25 11:00:00 Nordsjaelland U19 - Midtjylland U19
2014-10-25 11:00:00 BrondbyU19 - Silkeborg U19
2014-10-25 12:00:00 Esbjerg U19 - Aarhus AGF U19
Egypt Premier League
2014-10-25 13:00:00 Ala ab Damanhour - Petrojet
2014-10-25 15:15:00 Arab Contractors - El Gounah
2014-10-25 17:30:00 Zamalek - Smouha SC
England Championship
2014-10-25 11:15:00 Millwall - Cardiff City
2014-10-25 14:00:00 Birmingham City - Bournemouth AFC
2014-10-25 14:00:00 Bolton Wanderers - Brentford
2014-10-25 14:00:00 Brighton Hove Albion - Rotherham United
2014-10-25 14:00:00 Derby County - Wigan Athletic
2014-10-25 14:00:00 Ipswich Town - Huddersfield Town
2014-10-25 14:00:00 Leeds United - Wolverhampton
2014-10-25 14:00:00 Middlesbrough - Watford
2014-10-25 14:00:00 Nottingham Forest - Blackburn Rovers
2014-10-25 14:00:00 Reading - Blackpool
2014-10-25 14:00:00 Sheffield Wednesday - Norwich City
England Conference North Division
2014-10-25 14:00:00 Colwyn Bay - Barrow
2014-10-25 14:00:00 Harrogate Town - Brackley Town
2014-10-25 14:00:00 Oxford City - Hednesford Town
2014-10-25 14:00:00 Hyde F.C. - Leamington
2014-10-25 14:00:00 Boston United - Solihull Moors
England Conference South Division
2014-10-25 14:00:00 Maidenhead United - Staines Town
2014-10-25 14:00:00 Salisbury City - Havant Waterlooville
2014-10-25 14:00:00 Sutton United - Bishop's Stortford
2014-10-25 14:00:00 Ebbsfleet United - Hayes Yeading United
England FA Cup
2014-10-25 14:00:00 Spennymoor Town - Telford United
2014-10-25 14:00:00 Kings Lynn - AFC Fylde
2014-10-25 14:00:00 Grimsby Town - Guiseley
2014-10-25 14:00:00 Norton United - Shildon
2014-10-25 14:00:00 Warrington Town AFC - North Ferriby United
2014-10-25 14:00:00 Alfreton Town - Lincoln City
2014-10-25 14:00:00 Chorley FC - Halifax Town
2014-10-25 14:00:00 Barwell - Altrincham
2014-10-25 14:00:00 leek Town - Blyth Spartans
2014-10-25 14:00:00 Stockport County - Chester FC
2014-10-25 14:00:00 Gateshead - Gainsborough Trinity
2014-10-25 14:00:00 Tamworth - Southport FC
2014-10-25 14:00:00 Dorchester Town - Bristol Rovers
2014-10-25 14:00:00 East Thurrock United - Bath City
2014-10-25 14:00:00 Gloucester City - Forest Green Rovers
2014-10-25 14:00:00 Dartford - Burgess Hill Town
2014-10-25 14:00:00 Maidstone United - Welling United
2014-10-25 14:00:00 Willand Rovers - Gosport Borough
2014-10-25 14:00:00 Witham Town - Weston Super Mare
2014-10-25 14:00:00 Eastbourne Borough - Dover Athletic
2014-10-25 14:00:00 Weymouth - Braintree Town
2014-10-25 14:00:00 Canvey Island - Havant Waterlooville
2014-10-25 14:00:00 St Albans City - Concord Rangers
2014-10-25 14:00:00 Basingstoke Town - Harrow Borough
2014-10-25 14:00:00 Aldershot Town - Torquay United
2014-10-25 14:00:00 Kidderminster Harriers - Eastleigh
2014-10-25 14:00:00 Evesham United - Bromley
2014-10-25 14:00:00 Chelmsford City - Barnet
2014-10-25 14:00:00 Nuneaton Borough - Hemel Hempstead Town
2014-10-25 14:00:00 Woking - Boreham Wood
England League 1
2014-10-25 14:00:00 Scunthorpe United - Notts County
2014-10-25 14:00:00 Coventry City - Peterborough United
2014-10-25 14:00:00 Walsall - Chesterfield
2014-10-25 14:00:00 Port Vale - Leyton Orient
2014-10-25 14:00:00 Yeovil Town - Rochdale
2014-10-25 14:00:00 Preston North End - Fleetwood Town
2014-10-25 14:00:00 Gillingham - Crawley Town
2014-10-25 14:00:00 Oldham Athletic - Bradford City
2014-10-25 14:00:00 Barnsley - Bristol City
2014-10-25 14:00:00 Crewe Alexandra - Sheffield United
2014-10-25 14:00:00 Doncaster Rovers - Milton Keynes Dons
2014-10-25 14:00:00 Swindon Town - Colchester United
England League 2
2014-10-25 14:00:00 Cambridge United - Hartlepool United
2014-10-25 14:00:00 Shrewsbury Town - Portsmouth
2014-10-25 14:00:00 York City - Mansfield Town
2014-10-25 14:00:00 Carlisle United - Oxford United
2014-10-25 14:00:00 Stevenage Borough - Burton Albion
2014-10-25 14:00:00 Luton Town - Northampton Town
2014-10-25 14:00:00 Newport County - Accrington Stanley
2014-10-25 14:00:00 Wycombe Wanderers - Dagenham Redbridge
2014-10-25 14:00:00 AFC Wimbledon - Tranmere Rovers
2014-10-25 14:00:00 Plymouth Argyle - Cheltenham Town
2014-10-25 14:00:00 Southend United - Bury
England Northern Premier League
2014-10-25 14:00:00 Ashton United - Ilkeston Town
2014-10-25 14:00:00 Belper Town - Curzon Ashton FC
2014-10-25 14:00:00 Buxton FC - Halesowen Town
2014-10-25 14:00:00 FC United of Manchester - Rushall Olympic
2014-10-25 14:00:00 Stamford - Skelmersdale United
2014-10-25 14:00:00 Stourbridge - Frickley Athletic
2014-10-25 14:00:00 Whitby Town - Nantwich Town
2014-10-25 14:00:00 Witton Albion - Grantham Town
2014-10-25 14:00:00 Marine - Ramsbottom United
2014-10-25 14:00:00 Workington - Matlock Town
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
2014-10-25 11:30:00 lewes - Metropolitan Police
2014-10-25 14:00:00 Bury Town - Tonbridge Angels
2014-10-25 14:00:00 Hornchurch - Enfield Town
2014-10-25 14:00:00 Billericay Town - Peacehaven Telscombe
2014-10-25 14:00:00 Dulwich Hamlet - Hendon
2014-10-25 14:00:00 Leiston FC - Bognor Regis Town
2014-10-25 14:00:00 Margate - Leatherhead
2014-10-25 14:00:00 Wingate Finchley - VCD Athletic
England Southern Premier League
2014-10-25 14:00:00 Arlesey Town - Chippenham Town
2014-10-25 14:00:00 Banbury United - Slough Town
2014-10-25 14:00:00 Bideford AFC - Hitchin Town
2014-10-25 14:00:00 Biggleswade Town - Frome Town
2014-10-25 14:00:00 Burnham - Dunstable Town
2014-10-25 14:00:00 Corby Town - Cirencester
2014-10-25 14:00:00 Histon - Hungerford Town
2014-10-25 14:00:00 Paulton Rovers - Poole Town
2014-10-25 14:00:00 Redditch United - Chesham United
2014-10-25 14:00:00 Truro City - Cambridge City
2014-10-25 14:00:00 St Neots Town - Hereford United
England U21 Premier League
2014-10-25 13:00:00 Stoke City U21 - Arsenal U21
English Premier League
2014-10-25 11:45:00 West Ham United - Manchester City
2014-10-25 14:00:00 Liverpool - Hull City
2014-10-25 14:00:00 Southampton - Stoke City
2014-10-25 14:00:00 Sunderland - Arsenal
2014-10-25 14:00:00 West Bromwich(WBA) - Crystal Palace
2014-10-25 16:30:00 Swansea City - Leicester City
Estonia Esi Liiga
2014-10-25 10:00:00 Kivioli Tamme Auto - FC Kuressaare
Estonia Meistri Liiga
2014-10-25 10:00:00 JK Sillamae Kalev - Flora Paide
2014-10-25 10:00:00 JK Tallinna Kalev - Nomme JK Kalju
2014-10-25 10:00:00 Johvi FC Lokomotiv - Tartu JK Maag Tammeka
2014-10-25 13:00:00 Trans Narva - FC Flora Tallinn
Finland Veikkausliga
2014-10-25 11:00:00 KuPs - Vaasa VPS
2014-10-25 11:00:00 Lahti - Honka Espoo
2014-10-25 11:00:00 IFK Mariehamn - TPS Turku
2014-10-25 11:00:00 Inter Turku - Jaro
2014-10-25 11:00:00 SJK Seinajoki - Mypa
France Ligue 2
2014-10-25 12:00:00 Troyes - Dijon
French Ligue 1
2014-10-25 15:00:00 Paris Saint Germain - Bordeaux
2014-10-25 18:00:00 Evian Thonon Gaillard - Nantes
2014-10-25 18:00:00 Bastia - Monaco
2014-10-25 18:00:00 Caen - Lorient
2014-10-25 18:00:00 Reims - Montpellier
Futsal Division De Honor
2014-10-25 09:00:00 Italy Indoor Soccer - Argentina Futsal
2014-10-25 11:30:00 Japan Futsal - Guatemala Futsal
2014-10-25 14:00:00 Kuwait Futsal - Egypt Futsal
2014-10-25 16:30:00 Brazil Futsal - Czech Republic Indoor Soccer
Futsal Spain Division De Honor
2014-10-25 11:00:00 EiPozo Murcia Turistica Futsal - F.C.Barcelona Futsal
2014-10-25 14:00:00 Xota Navarra Futsal - Peniscola Futsal
FYR Macedonia Prva liga
2014-10-25 12:30:00 Renova Cepciste - Sileks
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2014-10-25 12:30:00 FK Rinija - FK Kozuv
2014-10-25 12:30:00 Korzo Prilep - FK Gorno Lisice
2014-10-25 12:30:00 FK Skopje - FK Makedonija
2014-10-25 12:30:00 FK Vrapciste - FK Drita
2014-10-25 12:30:00 Mladost Carev Dvor - FK Napredok
Georgia Primera Division
2014-10-25 11:00:00 Samtredia - Baia Zugdidi
2014-10-25 11:00:00 Shukura Kobuleti - Dila Gori
2014-10-25 11:00:00 Guria Lanchkhuti - Dinamo Batumi
2014-10-25 11:00:00 FC Metalurgi Rustavi - FC Kolkheti Poti
German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
2014-10-25 10:00:00 Hannover 96 U17 - Magdeburg(U17)
2014-10-25 12:00:00 Energie Cottbus U17 - Hertha BSC Berlin U17
2014-10-25 12:00:00 RasenBallsport LeipzigU17 - Eintr. BraunschweigU17
German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
2014-10-25 09:00:00 Bayern Munchen U17 - SpVgg Unterhaching U17
2014-10-25 11:00:00 Karlsruher SC U17 - Eintracht Frankfurt U17
2014-10-25 11:00:00 Hoffenheim U17 - SSV Ulm U17
2014-10-25 12:00:00 Greuther Furth U17 - Kaiserslautern U17
2014-10-25 14:00:00 Nurnberg U17 - VfB Stuttgart U17
German B-Junioren-Bundesliga West
2014-10-25 09:00:00 Monchengladbach U17 - Viktoria koln(U17)
German Bundesliga
2014-10-25 13:30:00 Borussia Dortmund - Hannover 96
2014-10-25 13:30:00 Augsburg - SC Freiburg
2014-10-25 13:30:00 TSG Hoffenheim - SC Paderborn 07
2014-10-25 13:30:00 Hertha Berlin - Hamburger SV
2014-10-25 13:30:00 Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart
2014-10-25 16:30:00 Bayer Leverkusen - Schalke 04
German Bundesliga 2
2014-10-25 11:00:00 Kaiserslautern - Fortuna Dusseldorf
2014-10-25 11:00:00 St. Pauli - Karlsruher SC
German Division 3
2014-10-25 12:00:00 VfL Osnabruck - SG Sonnenhof Grossaspach
2014-10-25 12:00:00 Unterhaching - Stuttgart Amateure
2014-10-25 12:00:00 Stuttgarter Kickers - Energie Cottbus
2014-10-25 12:00:00 MSV Duisburg - Dynamo Dresden
2014-10-25 12:00:00 Chemnitzer - Holstein Kiel
2014-10-25 12:00:00 Hallescher FC - SV Wehen Wiesbaden
German Junioren Bundesliga Nord
2014-10-25 09:00:00 Hertha Berlin U19 - Hamburger SV U19
2014-10-25 12:00:00 Hannover 96 U19 - Rot-Weiss Erfurt U19
2014-10-25 13:00:00 Eintracht Braunschweig U19 - RB LeipzigU19
German Junioren Bundesliga Sud
2014-10-25 10:00:00 Nurnberg U19 - Hoffenheim U19
2014-10-25 13:00:00 VfB Stuttgart U19 - Augsburg U19
German Junioren Bundesliga Wes
2014-10-25 11:30:00 Viktoria koln U19 - Monchengladbach U19
Germany - Regionalliga Bayern
2014-10-25 10:30:00 FC Augsburg II - FC Ingolstadt 04 Am
2014-10-25 12:00:00 TSV 1860 Munchen (Youth) - FV Illertissen
2014-10-25 12:00:00 SV Heimstetten - VfR Garching
2014-10-25 12:00:00 Nurnberg (Youth) - Bayern Munchen (Youth)
2014-10-25 12:00:00 SV Schalding Heining - FC Memmingen
2014-10-25 15:00:00 TSV Buchbach - Eintracht Bamberg
Germany - Regionalliga Nord
2014-10-25 12:00:00 VfL Wolfsburg (Youth) - FC Hansa Luneburg
Germany - Regionalliga Nordost
2014-10-25 11:30:00 Budissa Bautzen - Magdeburg
2014-10-25 11:30:00 Germania Halberstadt - SV Babelsberg 03
Germany - Regionalliga Sued
2014-10-25 12:00:00 Saarbrucken - FK Pirmasens
2014-10-25 12:00:00 SV Waldhof Mannheim - SpVgg Neckarelz
2014-10-25 12:00:00 SVN Zweibrucken - SC Freiburg (Youth)
2014-10-25 12:00:00 KSV Baunatal - Astoria Walldorf
Germany - Regionalliga West
2014-10-25 12:00:00 Uerdingen KFC 05 - Hennef 05
2014-10-25 12:00:00 VfL Bochum (Youth) - Monchengladbach AM.
2014-10-25 12:00:00 Koln (Youth) - SC Verl
2014-10-25 12:00:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) - Siegen Sportfreunde
2014-10-25 13:30:00 Alemannia Aachen - Schalke 04 (Youth)
GRE U20
2014-10-25 07:30:00 SKODA Xanthi U20 - Niki Volou U20
2014-10-25 08:00:00 Pas Giannina U20 - Kalloni U20
2014-10-25 08:00:00 Kerkyra U20 - Platanias U20
2014-10-25 08:00:00 Levadiakos U20 - Panionios U20
2014-10-25 08:00:00 Panetolikos U20 - Panthrakikos U20
2014-10-25 08:30:00 OFI Crete U20 - Asteras Tripolis U20
2014-10-25 08:30:00 PAOK Saloniki U20 - Veroia U20
2014-10-25 10:00:00 PAE AtromitosU20 - Ergotelis U20
Greece - National A
2014-10-25 12:00:00 Pas Giannina - AEL Kalloni
2014-10-25 14:15:00 Levadiakos - Panionios
2014-10-25 16:30:00 PAE Atromitos - Ergotelis
Greece - National B
2014-10-25 13:00:00 AO Episkopis Rethymno - Panahaiki-2005
2014-10-25 13:00:00 Fostiras - Aharnaikos
2014-10-25 13:00:00 Ethnikos Gazorou - Fokikos
2014-10-25 13:00:00 Zakynthos - Aiginiakos FC
2014-10-25 13:00:00 Tyrnavos 2005 - Iraklis
2014-10-25 14:00:00 Iraklis Psachna - Trachones
Holland Beloften Eredivisie
2014-10-25 16:30:00 SC Heerenveen (Youth) - Groningen (Youth)
Holland Eredivisie
2014-10-25 16:30:00 Vitesse Arnhem - NAC Breda
2014-10-25 17:45:00 Heracles Almelo - Willem II
2014-10-25 17:45:00 AZ Alkmaar - Groningen
2014-10-25 18:45:00 AFC Ajax - Go Ahead Eagles
Holland Jupiler League
2014-10-25 14:30:00 VVV Venlo - RKC Waalwijk
2014-10-25 17:45:00 MVV Maastricht - Achilles
HongKong FA 2nd Division
2014-10-25 12:15:00 Hong Kong FC - Wan Chai
Hungary NB ? East
2014-10-25 12:30:00 Bodajk FC Siofok - Soproni SVSE-GYSEV
2014-10-25 12:30:00 Cegled - Vasas
2014-10-25 12:30:00 SOROKSAR - Balmazujvarosi FC
2014-10-25 12:30:00 Szeged 2011 FC - FC Ajka
2014-10-25 12:30:00 Szigetszentmiklosi - Kaposvar
2014-10-25 14:00:00 ZalaegerzsegTE - Gyirmot SE
Hungary NB I
2014-10-25 12:00:00 Videoton Puskas Akademia - MTK Hungaria
2014-10-25 14:00:00 Kecskemeti TE - Budapest Honved
2014-10-25 15:59:00 Pecsi MFC - Lombard Papa
2014-10-25 15:59:00 Diosgyor VTK - Dunaujvaros Palhalma Agrospecial
2014-10-25 18:00:00 Paksi SE Honlapja - Fehervar Videoton
Hungary Womens Division 1 League
2014-10-25 13:00:00 FC Femina (w) - Ferencvarosi TC (w)
2014-10-25 13:00:00 Ujpesti (w) - Szegedi AK (w)
Indian Super League
2014-10-25 13:30:00 Delhi Dynamos - Chennai Titans
Indonesia Super Liga
2014-10-25 06:30:00 Persipura Jayapura - Semen Padang
2014-10-25 12:00:00 Arema Malang - Persela Lamongan
International Friendly
2014-10-25 08:30:00 Sydney FC (Youth) - Singapore U21
2014-10-25 11:00:00 Vietnam U21 - HAGL Arsenal JMG U19
2014-10-25 12:00:00 Germany (w) - France (w)
2014-10-25 13:00:00 Zambia - Cote D Ivoire
2014-10-25 20:00:00 Canada (w) - Japan (w)
Iraqi League
2014-10-25 12:00:00 Baghdad - Naft Misan
2014-10-25 12:00:00 Arbil - Zakho
2014-10-25 12:00:00 Al Quwa Al Jawiya - AI Kahrabaa
2014-10-25 12:00:00 Al Shorta - Al Talaba
2014-10-25 12:00:00 Al Sulaimaniya - Al-Naft
Israel B League
2014-10-25 17:45:00 Kafr Qasim - Hapoel Ashkelon
Israel Leumit League
2014-10-25 12:00:00 Maccabi Ahi Nazareth - Hapoel Bnei Lod
2014-10-25 12:00:00 Hapoel Afula - Ironi Tiberias
2014-10-25 12:00:00 Hapoel Jerusalem - Bnei Yehuda Tel Aviv
Israel Premier League
2014-10-25 14:00:00 Maccabi Petah Tikva FC - Hapoel Beer Sheva
2014-10-25 15:00:00 Maccabi Petah Tikva FC - Maccabi Haifa
2014-10-25 15:00:00 Hapoel Acco - Hapoel Beer Sheva
2014-10-25 15:00:00 Ashdod MS - Hapoel Raanana
2014-10-25 15:00:00 Hapoel Tel Aviv - Maccabi Tel Aviv
2014-10-25 15:00:00 Maccabi Netanya - Hapoel Petah Tikva
2014-10-25 15:00:00 Hapoel Kiryat Shmona - Beitar Jerusalem
2014-10-25 15:00:00 Hapoel Haifa - Hapoel Bnei Sakhnin FC
2014-10-25 16:30:00 Maccabi Haifa - Hapoel Raanana
2014-10-25 16:30:00 Ashdod MS - Hapoel Petah Tikva
2014-10-25 16:30:00 Maccabi Netanya - Hapoel Bnei Sakhnin FC
2014-10-25 16:30:00 Hapoel Kiryat Shmona - Hapoel Haifa
Italian Campionato Primavera
2014-10-25 09:00:00 Cagliari U20 - Pescara U20
2014-10-25 09:00:00 Inter Milan U20 - Chievo U20
2014-10-25 09:00:00 Catania U20 - Napoli U20
2014-10-25 09:30:00 Lazio U20 - Latina Calcio Youth
2014-10-25 10:00:00 Avellino U20 - Palermo U20
2014-10-25 13:00:00 Bologna U20 - Sampdoria U20
2014-10-25 13:00:00 Carpi U20 - Spezia U20
2014-10-25 13:00:00 Genoa U20 - Parma U20
2014-10-25 13:00:00 Torino U20 - Modena U20
2014-10-25 13:00:00 Atalanta U20 - Cittadella U20
2014-10-25 13:00:00 Cesena U20 - Udinese U20
2014-10-25 13:00:00 Verona U20 - AC Milan U20
2014-10-25 13:00:00 Sassuolo U20 - Brescia U20
2014-10-25 13:00:00 Virtus Lanciano U20 - Perugia Youth
2014-10-25 13:00:00 Bari U20 - Crotone U20
2014-10-25 13:00:00 Empoli U20 - Livorno U20
2014-10-25 13:00:00 Frosinone U20 - AS Roma U20
2014-10-25 13:00:00 Vicenza U20 - Ternana u20
2014-10-25 14:00:00 Virtus Entella U19 - Trapani Youth
Italian Serie A
2014-10-25 13:00:00 Empoli - Cagliari
2014-10-25 15:59:00 Parma - Sassuolo
2014-10-25 18:45:00 Sampdoria - AS Roma
Italian Serie B
2014-10-25 13:00:00 Avellino - Virtus Lanciano
2014-10-25 13:00:00 Crotone - Cittadella
2014-10-25 13:00:00 Latina - Brescia
2014-10-25 13:00:00 Livorno - Spezia
2014-10-25 13:00:00 Pescara - Carpi
2014-10-25 13:00:00 Pro Vercelli - Perugia
2014-10-25 13:00:00 A.S. Varese - Bari
2014-10-25 13:00:00 ACD Virtus Entella - Frosinone
2014-10-25 13:00:00 Catania - Vicenza
Italy C1A
2014-10-25 12:30:00 Pordenone Calcio SSD - Pavia
2014-10-25 13:00:00 Mantova - Monza
2014-10-25 14:00:00 Giana - Real Vicenza
2014-10-25 15:00:00 Arezzo - Feralpisalo
2014-10-25 17:30:00 Albinoleffe - Alessandria
Italy C1B
2014-10-25 12:30:00 L'Aquila - Pisa
2014-10-25 13:00:00 Pro Piacenza - Savona
2014-10-25 14:00:00 Grosseto - Spal
2014-10-25 15:00:00 Reggiana - Tuttocuoio
Italy Lega Pro
2014-10-25 12:30:00 Cosenza Calcio 1914 - Juve Stabia
2014-10-25 13:00:00 Ischia Isolaverde - Paganese
2014-10-25 14:00:00 Melfi - Messina
2014-10-25 15:00:00 FC Savoia 1908 - ASD Martina Franca
2014-10-25 17:30:00 Barletta - Matera
Japan Women Division 2
2014-10-25 04:00:00 Kanagawa University (w) - Angeviolet Hiroshima Women's
2014-10-25 06:00:00 Nippon Sport Science Universit (w) - Bunnys Kyoto (w)
Japan Youth Sahara Cup
2014-10-25 03:30:00 Gainare Tottori Am 0 - 3 Kawasaki Frontale (Youth)
2014-10-25 04:00:00 Ehime FC (Youth) - Roasso Kumamoto (Youth)
2014-10-25 04:00:00 Consadole Sapporo (Youth) - Vegalta Sendai (Youth)
2014-10-25 05:00:00 Kashiwa Reysol (Youth) - The Spa Kusatsu (Youth)
2014-10-25 05:00:00 Kashima Antlers (Youth) - Montedio Yamagata (Youth)
2014-10-25 05:00:00 Yokohama FC (Youth) - FC Machida Zelvia Am
2014-10-25 05:00:00 Albirex Niigata (Youth) - Matsumoto Yamaga Am
2014-10-25 05:00:00 Tokushima Vortis (Youth) - Sanfrecce Hiroshima (Youth)
2014-10-25 06:00:00 Urawa Red Diamonds (Youth) - Mito Hollyhock (Youth)
2014-10-25 06:00:00 Yokohama F Marinos (Youth) - Blaublitz Akita Am
2014-10-25 06:30:00 Vissel Kobe (Youth) - V-Varen Nagasaki Am
Japanese League Division 3
2014-10-25 04:00:00 Sony Sendai - Ohira Tochigi UVA SC
2014-10-25 04:00:00 FC Ryukyu - Grulla Morioka
2014-10-25 05:00:00 Yokogawa Musashino - MIO Biwako Kusatsu
K League Challenge
2014-10-25 05:00:00 Gwangju Football Club - Daejeon Citizen
2014-10-25 05:00:00 Ansan Police FC - Gangwon FC
2014-10-25 07:00:00 FC Anyang - Bucheon FC 1995
K-National League
2014-10-25 06:00:00 Busan Transportation Corporation - Gangneung City
2014-10-25 06:00:00 Cheonan City - Changwon City
2014-10-25 06:00:00 Gyeongju KHNP - Gimhae City
2014-10-25 06:00:00 Mokpo City - Incheon Korail
2014-10-25 06:00:00 Yongin City FC - Ulsan Mipo
KAZ D1
2014-10-25 08:00:00 Sunkar Qaskeleng - Kyzylzhar Petropavlovsk
2014-10-25 09:00:00 Bulat Temirtau - FK Bayterek Astana
2014-10-25 09:00:00 FK Astana 64 - CSKA Almaty
2014-10-25 09:00:00 Ekibastuzets - FK Kaspyi Aktau
2014-10-25 09:00:00 Okzhetpes - Tarlan
2014-10-25 09:00:00 Gefest - Maktaaral
2014-10-25 09:00:00 FC Vostok Oskemen - Akzhayik Oral
Kazakhstan Super League
2014-10-25 09:00:00 Irtysh Pavlodar - Tobol Kostanai
2014-10-25 11:00:00 FK Atyrau - FK Taraz
Kuwait League
2014-10-25 14:40:00 Al-Shabab(KUW) - Khaitan
2014-10-25 14:40:00 Al-Jahra - Al-Nasar
Latvia - 1. Division
2014-10-25 11:00:00 Jelgava - FC Jurmala
2014-10-25 11:00:00 Skonto FC - FK Ventspils
Latvia - 2. Division
2014-10-25 11:00:00 Olaine - Jekabpils
2014-10-25 11:00:00 Varaviksne Liepaja - FK Auda Riga
2014-10-25 11:00:00 FK Smiltene BJSS - Salaspils
2014-10-25 11:00:00 Rigas Futbola skola - Plavinas DM
2014-10-25 11:00:00 SFK United - Preilu
2014-10-25 12:00:00 FK Valmiera - Saldus
Lebanese League
2014-10-25 12:30:00 Al-Safa - Al Akhaahli Alay
2014-10-25 12:30:00 Alnabisheet - Shabab Al Ghazieh
Lithuania - 1.Division
2014-10-25 13:00:00 FK Zalgiris Vilnius - Ekranas Panevezys
2014-10-25 15:00:00 Suduva - Atlantas Klaipeda
Lithuania - 2.Division
2014-10-25 11:00:00 Stumbras - Spyris Kaunas
Luxembourg National Division
2014-10-25 15:59:00 Progres Niedercorn - UN Kaerjeng 97
2014-10-25 15:59:00 US Mondorf-les-Bains - Victoria Rosport
Malaysia Cup
2014-10-25 12:45:00 Johor FC - Felda United
Malta Cup
2014-10-25 13:00:00 Dingli Swallows - Zurrieq
2014-10-25 13:00:00 St. George's - St. Andrews
2014-10-25 13:00:00 Gharghur - St. Lawrence Spurs
2014-10-25 13:00:00 Lija Athletic - Oratory Youths
2014-10-25 15:00:00 St. Patrick FC - Santa Lucia
2014-10-25 15:15:00 Gzira United - Ghaxaq
2014-10-25 15:15:00 Mtarfa - Gudja United
2014-10-25 15:15:00 Birzebbuga - Kercem Ajax
Malta Premier League
2014-10-25 13:00:00 Pieta Hotspurs - Zebbug Rangers
2014-10-25 13:00:00 Qormi F.C - Tarxien Rainbows F.C
2014-10-25 13:00:00 Valletta FC - Naxxar Lions
2014-10-25 13:00:00 Sliema Wanderers FC - Balzan FC (Youth)
2014-10-25 15:00:00 Hibernians FC - Birkirkara FC
2014-10-25 15:15:00 Floriana F.C. - Mosta FC
Mexico Primera Divison A
2014-10-25 00:30:00 Mineros de Zacatecas 1 - 2 Zacatepec
2014-10-25 23:00:00 Merida FC - CSyD Dorados de Sinaloa
Moldova Division 2
2014-10-25 12:00:00 Real Succes - Budai
2014-10-25 12:00:00 CF Intersport Aroma - CSCA-Rapid Chisinau B
2014-10-25 12:00:00 Gagauziya - Dacia-Buiucani B
2014-10-25 12:00:00 Victoria Bardar - Edinet
2014-10-25 12:00:00 FC Sfintul Gheorghe - Speranta Nisporeni
Moldova Divizia Nationala
2014-10-25 12:00:00 Saxan Ceadir Lunga - FC Milsami
2014-10-25 14:00:00 FC Tiraspol - Sheriff Tiraspol
Montenegro Prva Crnogorska Liga
2014-10-25 11:30:00 FK Berane - Mornar
2014-10-25 11:30:00 Lovcen Cetinje - Mladost 069 Podgorica
2014-10-25 11:30:00 FK Rudar Pljevlja - FK Sutjeska Niksic
2014-10-25 11:30:00 FK Grbalj Radanovici - OFK Petrovac
2014-10-25 11:30:00 FK Mogren Budva - FK Buducnost Podgorica
2014-10-25 11:30:00 FK Zeta - Bokelj Kotor
Morocco Division 2
2014-10-25 13:00:00 CODM Meknes - ASS Association Sportive de Sa
2014-10-25 13:00:00 JSM Jeunesse Sportive El Massi - Union Sportive Temara
2014-10-25 13:00:00 MCO Mouloudia Oujda - IRT Itihad de Tanger
2014-10-25 13:00:00 Racing Casablanca - Olympique Dcheira
2014-10-25 13:00:00 Raja de Beni Mellal - JSK Chabab Kasba Tadla
2014-10-25 13:00:00 Union Sportive Ait Melloul - Wydad Fes
2014-10-25 13:00:00 USM US Mohammedia - CCH Club Chabab Houara
2014-10-25 13:00:00 Wydad Temara - CAYB Club Athletic Youssoufia
Morocco Super League
2014-10-25 13:00:00 KAC de Kenitra - Chabab Atlas Khenifra
2014-10-25 15:00:00 Wydad Casablanca - Chabab Rif Hoceima
2014-10-25 18:00:00 Hassania Agadir - Raja Casablanca Atlhletic
North American Soccer League
2014-10-25 23:30:00 Atlanta Silverbacks - Carolina RailHawks
2014-10-25 23:30:00 New York Cosmos - Tampa Bay Rowdies
2014-10-25 23:30:00 Fort Lauderdale Strikers - FC Edmonton
Northern Ireland IFA Championship
2014-10-25 14:00:00 Armagh City - Dundela
2014-10-25 14:00:00 Ballyclare Comrades - Lisburn Distillery
2014-10-25 14:00:00 Bangor FC - PSNI
2014-10-25 14:00:00 Dergview FC - Donegal Celtic
2014-10-25 14:00:00 HW Welders - Larne FC
2014-10-25 14:00:00 Knockbreda - Ards FC
2014-10-25 14:00:00 Loughgall FC - Carrick Rangers
Northern Ireland Premier League
2014-10-25 14:00:00 Ballymena United - Glenavon Lurgan
2014-10-25 14:00:00 Cliftonville - Ballinamallard United
2014-10-25 14:00:00 Institute FC - Dungannon Swifts
2014-10-25 14:00:00 Linfield FC - Crusaders
2014-10-25 14:00:00 Portadown - Coleraine
2014-10-25 14:00:00 Warrenpoint Town - Glentoran FC
Norway 2 Division A
2014-10-25 11:00:00 Asker - Vindbjart
2014-10-25 11:00:00 Orn-Horten - Flekkeroy
2014-10-25 11:00:00 Fram Larvik - Birkebeineren
2014-10-25 11:00:00 Kongsvinger - FK Arendal
2014-10-25 11:00:00 Notodden FK - Jerv
2014-10-25 11:00:00 Odd Grenland 2 - Stromsgodset B
2014-10-25 11:00:00 Pors Grenland - Holmen
Norway 2 Division B
2014-10-25 11:00:00 Elverum - Raufoss
2014-10-25 11:00:00 Levanger FK - Nardo FK
2014-10-25 11:00:00 Molde B - Traff
2014-10-25 11:00:00 Nybergsund IL Trysil - Brumunddal
2014-10-25 11:00:00 Rosenborg B - Byasen Toppfot
2014-10-25 11:00:00 Tiller - SK Herd
2014-10-25 11:00:00 Valdres FK - Gjovik
Norway 2 Division C
2014-10-25 11:00:00 Egersund - Stord IL
2014-10-25 11:00:00 Fana - Forde
2014-10-25 11:00:00 Vidar - Fyllingsdalen
2014-10-25 11:00:00 Grorud - Asane Fotball
2014-10-25 11:00:00 Lyn Oslo - Floro
2014-10-25 11:00:00 Brann 2 - Stabaek B
2014-10-25 11:00:00 Vard Haugesund - Algard
Norway 2 Division D
2014-10-25 11:00:00 Finnsnes - KFUM Oslo
2014-10-25 11:00:00 Follo - Kvik Halden
2014-10-25 11:00:00 Kjelsas - Harstad
2014-10-25 11:00:00 Lorenskog - Eidsvold Turn
2014-10-25 11:00:00 Mo IL - Drobak-Frogn IL
2014-10-25 11:00:00 Skeid Oslo - Medkila IL
2014-10-25 11:00:00 Valerenga B - Moss
Norwegian Tippeligaen
2014-10-25 13:30:00 Haugesund - Stromsgodset
Norwegian Youth Tippeligaen
2014-10-25 16:45:00 Baerum U19 - Stabaek U19
Omani League
2014-10-25 12:50:00 Al-Nasr(OMA) - Al-Msnaa
2014-10-25 15:00:00 Dhufar - Al Shabab(OMA)
2014-10-25 15:20:00 Al-Khaboora - Al-Suwaiq
Paraguayan Division 2
2014-10-25 13:00:00 General Caballero - River Plate (PAR)
2014-10-25 19:30:00 Sportivo Trinidense - Tacuary
2014-10-25 19:45:00 SD Paranaense - Independiente Luque
Peru Primera Division
2014-10-25 17:45:00 Cienciano - Leon de Huanuco
2014-10-25 19:00:00 UTC Cajamarca - Dep.San Martin
2014-10-25 19:00:00 Alianza Lima - Cienciano
2014-10-25 19:00:00 Univ.Cesar Vallejo - Los Caimanes
2014-10-25 19:00:00 Juan Aurich - UTC Cajamarca
2014-10-25 19:00:00 Leon de Huanuco - Sporting Cristal
2014-10-25 19:00:00 Real Atletico Garcilaso - Universitario De Deportes
2014-10-25 19:00:00 San Simon - Inti Gas Deportes
2014-10-25 19:00:00 Sport Huancayo - Deportivo Union Comercio
2014-10-25 19:00:00 Dep.San Martin - FBC Melgar
2014-10-25 20:00:00 Sporting Cristal - Univ.Cesar Vallejo
2014-10-25 23:30:00 Sport Huancayo - Alianza Lima
POL WD1
2014-10-25 09:00:00 AZS Wroclaw (w) - Biala Podlaska (w)
2014-10-25 09:00:00 TS Mitech Zywiec (w) - GKS Gornik Leczna (w)
2014-10-25 09:00:00 MKS Olimpia Szczecin Women's - KKP Bydgoszcz (w)
2014-10-25 10:45:00 GOSiR Piaseczno (w) - Czarni Sosnowiec (w)
2014-10-25 11:00:00 KKPK Medyk Konin (w) - TKKF SG Wielkopolski (w)
2014-10-25 12:00:00 Zaglebie Lubin Women's - Katowice (w)
Poland - 4. Liga
2014-10-25 11:00:00 Siarka Tarnobrzeg - Okocimski KS Brzesko
2014-10-25 12:00:00 Stal Stalowa Wola - Stal Mielec
2014-10-25 12:00:00 Gornik Walbrzych - Puszcza Niepolomice
2014-10-25 13:00:00 Rozwoj Katowice - Limanovia Limanowa
2014-10-25 13:00:00 MKS Kluczbork - Zaglebie Sosnowiec
2014-10-25 14:00:00 Wisla Pulawy - Kotwica Kolobrzeg
2014-10-25 15:59:00 Znicz Pruszkow - Rakow Czestochowa
Poland Liga 1
2014-10-25 13:30:00 Lechia Gdansk - Slask Wroclaw
2014-10-25 13:30:00 Piast Gliwice - Jagiellonia Bialystok
2014-10-25 15:59:00 Pogon Szczecin - Cracovia Krakow
Poland Liga 2
2014-10-25 12:00:00 Bytovia Bytow - Miedz Legnica
2014-10-25 13:00:00 Olimpia Grudziadz - Sandecja Nowy Sacz
2014-10-25 14:00:00 Wigry Suwalki - LKS Nieciecza
2014-10-25 15:00:00 GKS Katowice - Dolcan Zabki
2014-10-25 15:45:00 Zaglebie Lubin - Arka Gdynia
2014-10-25 15:59:00 Wisla Plock - Flota Swinoujscie
Poland Mloda Ekstraklasa
2014-10-25 10:00:00 Jagiellonia Bialystok (Youth) - Wisla Pulawy Youth
2014-10-25 10:00:00 Korona Kielce (Youth) - Cracovia Krakow (Youth)
2014-10-25 10:00:00 Slask Wroclaw (Youth) - Olimpia Grudziadz Youth
2014-10-25 10:00:00 Lech Poznan (Youth) - Gornik Zabrze (Youth)
2014-10-25 12:00:00 Baltyk Koszalin Youth) - UKP Zielona Gora Youth
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao N
2014-10-25 14:00:00 Rio Ave U19 - Oliveirense U19
2014-10-25 14:00:00 Pacos Ferreira U19 - Gil Vicente U19
2014-10-25 14:00:00 Academica Coimbra U19 - FC Porto U19
2014-10-25 14:00:00 Freamunde U19 - Boavista U19
2014-10-25 14:00:00 Vitoria SC Guimaraes U19 - Braga U19
2014-10-25 14:00:00 Varzim U19 - Leixoes U19
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao S
2014-10-25 14:00:00 Sporting Lisbon U19 - SC Uniao Torreense U19
2014-10-25 14:00:00 Sacavenense U19 - Uniao Leiria U19
2014-10-25 14:00:00 Vitoria FC Setubal U19 - oeiras U19
2014-10-25 14:00:00 Belenenses U19 - Beira Mar Almada(U19)
2014-10-25 14:00:00 Benfica U19 - GD Estoril-Praia U19
2014-10-25 15:00:00 Nacional U19 - Casa Pia AC U19
Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
2014-10-25 14:00:00 Fut.Alverca U17 - Portalegrense U17
Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie E
2014-10-25 14:00:00 Despertar SC U17 - Ginasio Corroios U17
Portugal Primera Liga
2014-10-25 15:00:00 Boavista FC - Pacos de Ferreira
2014-10-25 15:00:00 Moreirense - Gil Vicente
2014-10-25 19:15:00 FC Arouca - FC Porto
Primera Division de Chile
2014-10-25 15:30:00 Universidad de Concepcion - Cobresal
2014-10-25 18:30:00 Santiago Wanderers - San Marcos de Arica
2014-10-25 21:00:00 Univ Catolica - Audax Italiano
2014-10-25 23:30:00 O.Higgins - Huachipato
Primera Division de Colombiano-Apertura
2014-10-25 20:15:00 La Equidad - Patriotas FC
2014-10-25 23:30:00 Uniautonoma - Independiente Santa Fe
2014-10-25 23:30:00 Atletico Nacional Medellin - Aguilas Doradas
Primera Division de Ecuador
2014-10-25 20:00:00 Liga de Loja - Universidad Catolica
Primera Division de El Salvador
2014-10-25 20:00:00 Alianza FC - CD FAS
2014-10-25 20:00:00 CD Pasaquina - CD Dragon
2014-10-25 20:00:00 Juventud Independiente - Atletico Marte
Primera DivisiĆ³n de Honduras
2014-10-25 01:00:00 Honduras Progreso 3 - 2 CD Victoria
Primera Division de Mexico
2014-10-25 00:30:00 Queretaro FC 3 - 2 Club America
2014-10-25 02:30:00 Santos Laguna 1 - 1 Pumas U.N.A.M.
2014-10-25 22:00:00 CDSyC Cruz Azul - Monarcas Morelia
2014-10-25 22:00:00 Veracruz - Jaguares Chiapas FC
Primera Division de Paraguay -
2014-10-25 20:00:00 Rubio nu - Libertad
2014-10-25 20:30:00 Sol de America - Guarani CA
2014-10-25 23:40:00 FC Nacional Asuncion - Olimpia Asuncion
Qatar League
2014-10-25 14:30:00 Al Khor SC - Al Shamal
2014-10-25 14:30:00 Al Shahaniya - Al-Arabi SC
2014-10-25 16:45:00 Al-Garrafa - Al Jaish (QAT)
Republic of Azerbaijan Premier
2014-10-25 12:00:00 AZAL PFC Baku - FK Baku
2014-10-25 13:00:00 Simurq Zakatali - Araz Nakhchivan
Romania - Divizia A
2014-10-25 13:00:00 Ceahlaul Piatra Neamt - CSM Studentesc Iasi
2014-10-25 15:30:00 Universitaea Cluj - FC Viitorul Constanta
2014-10-25 18:00:00 Botosani - Rapid Bucuresti
Romania - Liga 2 Seria 1
2014-10-25 08:00:00 FC Clinceni - SC Bacau
2014-10-25 08:00:00 Dacia Unirea Braila - ACS Berceni
2014-10-25 08:00:00 Farul Constanta - CS Balotesti
2014-10-25 08:00:00 CS Voluntari - CS Rapid CFR Suceava
2014-10-25 08:00:00 Dorohoi - ACS Sageata Stejaru
2014-10-25 08:00:00 Gloria Buzau - FC Unirea 2004 Slobozia
Romania - Liga 2 Seria 2
2014-10-25 08:00:00 Pancota - ACS Poli Timisoara
2014-10-25 08:00:00 CS Autocatania Caransebes - Metalul Resita
2014-10-25 08:00:00 Fortuna Poiana Campina - CS Mioveni
2014-10-25 08:00:00 Oltul Slatina - Olimpia Satu Mare
2014-10-25 08:00:00 Unirea Tarlungeni - FC Bihor Oradea
Romania Cup
2014-10-25 15:00:00 CS Mioveni - Astra Ploiesti
Russia Div 2 South
2014-10-25 10:00:00 Zhemchuzhina Sochi - TSK Simferopol
2014-10-25 11:00:00 Druzhba Maykop - FK Krasnodar II
2014-10-25 11:00:00 Stavropolye-2009 - FK taganrog
2014-10-25 11:00:00 Rotor Volgograd - FK Angusht Nazran
2014-10-25 11:00:00 FC Terek Groznyi II - Anzhi-II
2014-10-25 11:30:00 Vityaz Krymsk - Zhemchuzhyna Yalta
2014-10-25 12:00:00 Chernomorets Novorossiysk - Torpedo Armavir
2014-10-25 12:00:00 SKChF Sevastopol - FK Afips
2014-10-25 12:00:00 Mashuk-KMV - FK Astrakhan
2014-10-25 14:30:00 Spartak Nalchik - Alania Vladikavkaz
Russia First Division
2014-10-25 09:00:00 Yenisey Krasnoyarsk - SKA-Energiya Khabarovsk
2014-10-25 09:00:00 Gazovik Orenburg - Sokol
2014-10-25 09:00:00 Petrotrest - Khimik Dzerzhinsk
2014-10-25 10:00:00 SY Sakhalinsk - Shinnik Yaroslavl
2014-10-25 12:00:00 Kryliya Sovetov - Luch Energiya
2014-10-25 12:00:00 Volga Nizhny Novgorod - FK Ruan Tosno
2014-10-25 13:00:00 Volgar-Gazprom Astrachan - Tom Tomsk
2014-10-25 13:00:00 Baltika Kaliningrad - Tyumen
2014-10-25 13:00:00 Anzhi Makhachkala - Sibir Novosibirsk
Russia Premier League
2014-10-25 10:00:00 Amkar Perm - Rostov FK
2014-10-25 13:00:00 Torpedo moskva - Kuban Krasnodar
Russia Youth Championship League
2014-10-25 15:00:00 Zenit St.Petersburg Youth - Mordovia Saransk Youth
Saudi Arabia Division 1
2014-10-25 13:10:00 AL-jeel - Al Wehda Mecca
2014-10-25 13:35:00 Al mojzel - Hottain (KSA)
2014-10-25 13:45:00 Al-Tai - Al-Baten
2014-10-25 14:40:00 Al Safa(KSA) - Al-Qadasiya
Saudi Arabia Division 2
2014-10-25 12:00:00 Al-Nojoom - Al-Trgee
2014-10-25 12:20:00 Al-Hamadah - Al-Oyoon
2014-10-25 12:25:00 Al-Akhdoud - Al-Suqoor(KSA)
2014-10-25 12:40:00 Wajj - Al-Badaea
Saudi Arabia Professional League
2014-10-25 15:00:00 Al-Shoalah - Al-Fateh
2014-10-25 16:50:00 Al Raed - Al Ahli Jeddah
2014-10-25 16:50:00 Al-Nasr(KSA) - Al Ittihad(KSA)
2014-10-25 17:45:00 Al-Orubah - Hajer
2014-10-25 17:45:00 Al-Faisaly Harmah - Najran SC
2014-10-25 17:45:00 Al Ahli Jeddah - Al Raed
2014-10-25 17:45:00 Al Ittihad(KSA) - Al-Nasr(KSA)
Saudi Arabia Youth Cup
2014-10-25 11:55:00 Hajer (Youth) - Al-Fath (Youth)
2014-10-25 11:55:00 Al-Jeel Youths - Al-Nasr (Youth)
2014-10-25 11:55:00 Al-Ettifaq (Youth) - Al Raed U20
2014-10-25 12:15:00 Al-Shabab (Youth) - Al-Qadasiya (Youth)
2014-10-25 12:45:00 Al Ahli Jeddah Youth - Al-Ittihad (Youth)
2014-10-25 12:45:00 Al Wehda (Youth) - Al-Hilal (Youth)
Scottish Championship
2014-10-25 14:00:00 Dumbarton - Glasgow Rangers
2014-10-25 14:00:00 Falkirk - Cowdenbeath
2014-10-25 14:00:00 Livingston - Queen of South
2014-10-25 14:00:00 Raith Rovers - Alloa Athletic
Scottish Highland Football League
2014-10-25 13:00:00 Formartine United - Forres Mechanics
2014-10-25 14:00:00 Brora Rangers - Clachnacuddin
2014-10-25 14:00:00 Buckie Thistle FC - Turriff United
2014-10-25 14:00:00 Deveronvale - fraserburgh
2014-10-25 14:00:00 Fort William - Rothes
2014-10-25 14:00:00 Inverurie Loco Works - Huntly
2014-10-25 14:00:00 Keith - Cove Rangers
2014-10-25 14:00:00 Nairn County - Strathspey Thistle
2014-10-25 14:00:00 Wick Academy - Lossiemouth
Scottish League One
2014-10-25 14:00:00 Ayr Utd. - Brechin City
2014-10-25 14:00:00 Dunfermline Athletic - Greenock Morton
2014-10-25 14:00:00 Forfar Athletic - Stranraer
2014-10-25 14:00:00 Stenhousemuir - Peterhead
2014-10-25 14:00:00 Stirling Albion - Airdrie United
Scottish League Two
2014-10-25 14:00:00 Albion Rovers - Berwick Rangers
2014-10-25 14:00:00 Annan Athletic - East Stirlingshire
2014-10-25 14:00:00 Clyde - Elgin City
2014-10-25 14:00:00 Montrose - Arbroath
2014-10-25 14:00:00 Queen's Park - East Fife
Scottish Premiership
2014-10-25 14:00:00 Dundee - Hamilton Academical
2014-10-25 14:00:00 Inverness - Dundee United
2014-10-25 14:00:00 Partick Thistle - Saint Johnstone
2014-10-25 14:00:00 Saint Mirren - Ross County
Serbia 1.Liga
2014-10-25 12:30:00 OFK Beograd - Cukaricki Stankom
2014-10-25 12:30:00 Mladost Lucani - FK Rad Beograd
2014-10-25 12:30:00 Jagodina - Partizan Belgrade
2014-10-25 12:30:00 FK Spartak Zlatibor Voda - Borac Cacak
2014-10-25 15:00:00 Radnicki Nis - Radnicki 1923 Kragujevac
2014-10-25 15:59:00 Crvena Zvezda - FK Donji Srem Pecinci
2014-10-25 17:00:00 Vojvodina Novi Sad - FK Vozdovac Beograd
2014-10-25 17:00:00 FK Napredak Krusevac - Novi Pazar
Serbia Prva Liga
2014-10-25 12:30:00 Sloga Kraljevo - FK Sloga Petrovac na Mlavi
2014-10-25 12:30:00 Indjija - Habitpharm Javor
2014-10-25 12:30:00 FK Moravac Mrstane - Proleter
2014-10-25 12:30:00 FK Backa Backa Palanka - Radnik Surdulica
2014-10-25 12:30:00 Sevojno Uzice - Jedinstvo Putevi
2014-10-25 12:30:00 Kolubara - FK Sindelic Nis
2014-10-25 12:30:00 BSK Borca - FK Bezanija
2014-10-25 15:59:00 Metalac Gornji Milanovac - Macva Sabac
Singapore League
2014-10-25 11:30:00 Young Lions - Geylang United FC
2014-10-25 11:30:00 Hougang United FC - Tanjong Pagar Utd
2014-10-25 11:30:00 Woodlands W.FC - Harimau Muda B
2014-10-25 12:15:00 DPMM FC - Balestier Khalsa FC
Slovakia 1. Liga